Miło Cię tu widzieć. Jestem Anka Grzywacz i lubię o sobie mówić, że jestem Panią od Seksu.

Jako seksuolożka pomagam kobietom i parom pielęgnować miłość i pożądanie w związku. Tematem seksualności zajmuję się całe swoje dorosłe życie.

Już w wieku 16 lat wiedziałam, że chcę być edukatorką seksualną i pracować z młodzieżą. Zostałam nią kilka lat później, jako młoda studentka. Wspólnie z koleżankami założyłyśmy pionierską Grupę Edukatorów Seksualnych Ponton. Prowadziłam zajęcia dla nastolatków, odpowiedziałam na tysiące pytań na forum i na telefonie zaufania. Działałam w tej roli 17 lat.

W międzyczasie dojrzałam do tego, że chcę pomagać dorosłym osobom w odnajdywaniu radosnej, wyluzowanej seksualności. Skończyłam studia podyplomowe z seksuologii klinicznej pod kierunkiem profesora Lwa-Starowicza.

polska seksuolożka
polski seksuolog Zurych

No i odkryłam sex coaching! Zakochałam się w tej metodzie, bo daje szybkie efekty i skupia się na przyszłości. Chciałam jak najlepiej służyć wam moją wiedzą, dlatego skończyłam fantastyczną podyplomówkę Life Coaching w Collegium Civitas w Warszawie. Te studia to była petarda. Sama praktyka, bo prowadzący zajęcia to byli doświadczeni coachowie i coachki.

Po tych studiach przyszedł czas na specjalizację. Sex coachingu uczyłam się u twórców tej metody, dr Patti Britton i dr Roberta Dunlapa. Uzyskałam tytuł Certyfikowanego Seks Coacha oraz zostałam członkinią Światowego Stowarzyszenia Seks Coachów (WASC).

Po kilku latach pracy jako coachka zdecydowałam się kontynuować edukację i zostać w pełni wykwalifikowaną psychoterapeutką i terapeutką par.

Coaching to fantastyczna metoda, ale czasami potrzebna jest dłuższa, bardziej pogłębiona praca, aby osiągnąć prawdziwe i trwałe efekty, szczególnie w przypadku traum czy problemów seksualnych związanych z depresją. Obecnie studiuję w Niemczech psychoterapię wg. tzw. metody Lowena, czyli jest to psychoterapia przez ciało.

Poza studiami byłam także aktywna zawodowo w tematach związanych ze zdrowiem seksualnym. W Federacji na rzecz Kobiet Planowania Rodziny organizowałam kampanie, szkolenia i dyskusje na temat antykoncepcji, aborcji czy dostępności do badań ginekologicznych.

Możesz kojarzyć mnie z autorskiej audycji "Dobry Seks" w Radio TOK FM. Prowadziłam ją na żywo co tydzień przez trzy lata. Uwielbiałam te rozmowy z ekspert/kami i odpowiadanie na pytania słuchaczek i słuchaczy, którzy dzwonili do studia.

Wielokrotnie gościłam jako ekspertka w mediach - w programach śniadaniowych i publicystycznych, w radiu i na łamach gazet.

Anka Grzywacz Dobry Seks TOK FM
Anka Grzywacz Szwajcaria

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, macoszką dla dorosłej już kobiety i mamą. W naszym domowym stadzie żyją też dwa koty.

W 2018 zdecydowaliśmy się na Dużą Zmianę. Przeprowadziliśmy się do Szwajcarii. Mieszkamy w Zurychu.

Od 2017 roku prowadzę poradnictwo i coaching seksualności, a obecnie zaczynam także pracować terapeutycznie. Pracuję online i stacjonarnie, po polsku, angielsku i niemiecku. Specjalizuję się w problemach z libido, orgazmem kobiecym oraz seksualności w ciąży i we wczesnych latach rodzicielstwa. Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej i umówić pierwszą sesję online. Szukasz sesji stacjonarnych? Umów pierwszą wizytę w Zurychu lub Thalwil. Tu dowiesz się więcej o sesjach stacjonarnych.