inteligencja seksualna

Inteligencja seksualna i mój nowy program

Powoli powracam do kontaktu ze światem, po kilku intensywnych tygodniach pod znakiem przeprowadzki z całą rodziną do Szwajcarii. I tęsknię… Nie, jeszcze nie za Polską. Tęsknię za gadaniem o seksie 🙂 Po niemal 3 latach prowadzenia cotygodniowej audycji w Radio TOK FM, brakuje mi inspirujących rozmów o seksualności, ciele i związkach.

Wymyśliłam audycję “Dobry Seks”, bo byłam i nadal jestem głęboko przekonana, że proste, wyluzowane, prowadzone z poczuciem humoru i otwartością rozmowy o seksie mogą uleczyć naszą seksualność, a tym samym zmienić świat. Dopóki ta sfera będzie tematem tabu, ludzie będą latami tkwili w związkach, w których łóżkowe sprawy nie dają im przyjemności. Nie będą potrafili przełamać się i powiedzieć ukochanej osobie na przykład tak:

– Słuchaj, wiem, że najbardziej lubisz kochać sie w tej pozycji, ale ja w niej nie doświadczam orgazmu, bo nie mam jak pomóc sobie ręką, a żeby dojść potrzebuję pieszczot łechtaczki. Czy tym razem ja mogłabym być na górze?

albo

– Kochanie, byłoby super gdybyś popieściła mnie oralnie, uwielbiam to.

Trudne? Dla wielu osób bardzo, więc milczą, licząc w głębi ducha, że partner/ka się domyśli. No bo przecież ludzie jak się kochają to powinni być idealnie zgrani w sypialni.

Brzmi znajomo? Potrzebujesz inteligencji seksualnej! Tę genialną w swojej prostocie wizję seksualności spisał amerykański seksuolog i terapeuta Marty Klein. Polskie tłumaczenie książki “Inteligencja seksualna. Nasze prawdziwe oczekiwania wobec seksu i droga do ich spełnienia” ukazało się w 2012 i nie wiem czy można je jeszcze gdzieś zdobyć, ale gorąco Cię zachęcam do poszukiwań. Jeśli znasz język angielski, możesz ją od ręki zamówić lub kupić e-booka. Zachęcam Cię szczególnie do wyboru wersji audio, czytanej przez fantastycznego lektora, który doskonale oddaje Woody Allenowskie poczucie humoru Kleina.

 

Jeśli napiszę kiedyś poradnik o seksie to chciałabym żeby był on tak dobry jak ten. Co mnie tak zachwyciło w koncepcji seksualnej inteligencji? Właśnie to, co sama staram się kultywować w mojej praktyce sex coachingu. Prostota, luz, humor i dojrzałość. Klein zachęca nas wszystkich do pożegnania się z podejściem do seksu, które towarzyszyło nam we wczesnej młodości i do wejścia w seksualną dorosłość. Co to oznacza?

Zobacz nagranie pierwszego odcinka mojej internetowej audycji/programu na Facebooku. Wracam do gadania z wami o seksie w mojej autorskiej serii live’ów, które nazwałam “O seksie… z miłością”.