kiedy zacząć seks po porodzie

Kiedy zacząć seks po porodzie? | FeminaSum

10 października 2017 roku ukazał się na portalu FeminaSum mój tekst o tym, kiedy zacząć seks po porodzie. Co ciekawe, seks po porodzie zaczyna się już… w ciąży! Przeczytajcie całość tutaj. Jestem ciekawa waszych opinii.

“Dlatego najlepszy czas, aby pomyśleć o seksie po porodzie to czas… przed porodem, a właściwie w trakcie całej ciąży. Nawet, jeśli w domu są już starsze dzieci, to i tak łatwiej będzie znaleźć chwilę na przygotowania teraz niż w połogu. Przejście kilku kroków da Ci szansę na udany seks po porodzie bez bólu i frustracji. Od czego zacząć? Oczywiście od siebie?”

“Wiele kobiet skarży się, że po urodzeniu dziecka ich życie seksualne przestało istnieć lub nie mają ze zbliżeń żadnej satysfakcji. Rzadko jednak zadają sobie pytanie – jaki był ten mój seks przed zajściem w ciążę? Brutalna prawda jest taka, że początki rodzicielstwa sprzyjają pogłębieniu się problemów w życiu intymnym. Te problemy istniały już wcześniej, a teraz dają o sobie znać z całą mocą.”

“Masz prawo do swoich przekonań na temat seksu, ale ważne jest żeby w związku z drugą osobą znaleźć zdrowy kompromis i akceptację dla jej indywidualnych potrzeb. Warto już teraz zadeklarować sobie nawzajem, że będziecie się starać, aby wasz seks był jak najprzyjemniejszy, ale też uświadomić sobie, że zbyt duże oczekiwania mogą zepsuć całą zabawę. ”

“Kolejnym ważnym punktem wpływającym na seks po porodzie jest podjęcie świadomej decyzji o uczestnictwie partnera w porodzie. Dziś obecność ojca dziecka uznawana jest za normę, a nawet konieczność. Rzeczywistość pokazuje jednak, że dla niektórych mężczyzn porodowe obrazy mogą być traumatyczne i negatywnie wpływać na późniejszą chęć do zbliżeń. Nie warto ulegać presji, lepiej samemu zastanowić się, jak takie doświadczenie wpłynie na późniejszą relację i seks po porodzie. Jeśli jest to pierwszy poród, nie jesteśmy w stanie przewidzieć konsekwencji, ale możemy się przygotować, chociażby rozmawiając z położną i oglądając zdjęcia z porodów, aby wiedzieć, czego możemy się spodziewać.”