Piersi

Piersi – instrukcja obsługi [Mamadu]

Piersi kobiece odgrywają w seksie ważną rolę. Odpowiednio dopieszczone mogą przynieść kochankom wiele przyjemności. Bywa, że druga strona nie za bardzo umie się z nimi obchodzić albo po prostu nie rozumie naszych potrzeb i traktuje sutki jak przysłowiowe gałki do strojenia radia. Nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na to, jak zajmować się tą częścią ciała. Każda z nas, kobiet, reaguje inaczej, co innego lubi, wiele zależy też od naszego samopoczucia. Jak się w tym wszystkim połapać? I czy my, kobiety, wiemy jak czerpać w seksie przyjemność z posiadania piersi? Zacznijmy od podstaw.

Wzrok

To niezaprzeczalny fakt – biust przyciąga spojrzenia. Sama, gdy widzę głęboki dekolt lub zaznaczone pod koszulką damskie sutki, nie mogę się powstrzymać, żeby się nie przyjrzeć. Gdy wychodzę bez biustonosza faceci automatycznie kierują wzrok na piersi, mają to chyba gdzieś bardzo głęboko wdrukowane w podświadomości. Bardzo dobrze rozumieją to firmy bieliźniarskie, które prześcigają się w kreowaniu pięknie zdobionych i wymyślnie uformowanych biustonoszy. Balkoniki, bardotki, push-up, plunge, fiszbiny, koronki – jest w czym wybierać. Możesz kusić oczywistością „podanego na tacy” dekoltu, a możesz też pobawić się w niedopowiedzeniem, od niechcenia rozpiętym guziczkiem koszuli, zza której wyłania się kawałek koronki i nagiego ciała.

Jeśli wyjście na randkę bez biustonosza nie jest w twoim stylu, załóż pod sukienkę jedwabną lub satynową koszulkę, w której pokażesz się partnerowi lub partnerce, gdy będziecie sam na sam. Twarde z podniecenia sutki to apetyczny widok i zapowiedź dalszego ciągu waszego spotkania.

Wiele z nas wstydzi się odsłonić ciało, w obawie, że nie jesteśmy dość ładne czy idealne. Myślisz, że jeśli nie masz napompowanych silikonem „balonów” w stylu Pameli Anderson to rozczarujesz faceta? Wyluzuj – kluczowym słowem na seks-portalach, gdzie ludzie szukają przygody i przyjemności, jest „realny”. To prawdziwe ciało, ze wszystkimi jego niedoskonałościami, podoba się najbardziej. Słyszałaś to pewnie sto tysięcy razy, ale to w sumie jedyny sposób na poradzenie sobie z kompleksami – praca nad pewnością siebie i samoakceptacją. Kochanka, która uwielbia swoje ciało i z dumą je eksponuje, musi wzbudzać podziw. Skoro ona sama wierzy w to, że jest piękna, to inni też to piękno w niej zobaczą. Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jeśli chcesz polubić siebie, a nie wiesz od czego zacząć, wybierz się na warsztat rozwojowy albo do psychoterapeutki.

Widok piersi w trakcie seksu to dodatkowa podnieta dla partnera lub partnerki. Możesz zapewnić jemu/jej dodatkowe doznania wzrokowe, bawiąc się nimi, ściskając i głaszcząc. W niektórych pozycjach, w których jesteś odwrócona tyłem, spróbujcie robić to przed lustrem.

Dotyk

„Kobiece piersi mogą przypominać kształtem pomarańcze, ale to wcale nie znaczy, że można je tak samo traktować”, pisze seks-ekspertka Lou Paget. I dodaje: „podobnie jak w każdym innym przypadku, kobiety pragną, by ich partner budował napięcie powoli i stopniowo”. Fakt, poza tzw. „szybkim numerkiem” czy sesją ostrzejszego seksu, najbezpieczniej zacząć nie za mocno. Piersi to nie tylko sutki, te zostaw sobie na koniec. Głaskanie biustu przez cienki materiał, pocałunki, masaż – to poprawia ukrwienie i daje przyjemne podniecenie. Dopiero później spróbuj wziąć piersi w dłonie lub zajmij się ich wierzchołkami. Ściskanie, skręcanie, ciągnięcie sutków jest dla wielu kobiet podniecające, ale dopiero w dalszej fazie, gdy napięcie wzrasta i maleje wrażliwość na ból. Na filmach pornograficznych widać czasami jak aktor daje aktorce klapsa w pierś. Mnie takie sceny rażą, wydają mi się przemocowe, ale każda z nas ma inaczej. Hity popularności biją też sceny wytrysku na biust kobiety. Moja rada – zanim spróbujesz czegoś takiego, pogadaj z partnerką, czy ona akceptuje tego typu zabawy. Dobry seks to taki, który obojgu/obu sprawia przyjemność i nie narusza ich granic.

Jeśli w kontaktach seksualnych z obecnym partnerem/partnerką czujesz niedosyt lub pieszczoty nie sprawiają ci przyjemności, skorzystaj z porad, które znalazłam w książce „Radość seksu lesbijskiego”. Odnoszą się one także do par hetero: „pokaż partnerce dokładnie, co lubisz. Uwolnij swoją wewnętrzną ekshibicjonistkę. Dotykaj swoich piersi dokładnie tak jak chcesz, żeby ona to robiła (…) Równie ważne jest pokazanie partnerce, co czują twoje piersi, opowiedzenie jej, co ty czujesz w stosunku do nich”. Kiedy ostatnio opowiadałaś drugiej osobie co czuje twoje ciało, gdy jest dotykane? To może być fajny pomysł na urozmaicenie gry wstępnej.

Czas

Byłam ostatnio na kilku treningach samoobrony. Nie oszczędzałyśmy się i ćwiczyłyśmy ciosy także w klatkę piersiową. Biust zasłania wtedy specjalny ochraniacz, ale zauważyłam, że w czasie przed miesiączką uderzenia wydały mi się bardzo bolesne. Kobiece ciało zmienia się w trakcie cyklu w zależności od poziomu hormonów. Ma to także wpływ na piersi i ich odczuwanie w seksie. W pewnych dniach, na ogół przed miesiączką i w trakcie, biust wymaga wyjątkowo delikatnego traktowania u bardzo wielu z nas. W związku dwóch kobiet zapewne nie ma problemu ze zrozumieniem tej biologicznej zależności, facetom jednak trzeba to wyraźnie uświadomić i powtarzać za każdym razem. Pamiętaj – twój facet nie odczuwa swojego ciała tak, jak ty i nie zawsze zorientuje się, że dziś twoje piersi są bardziej drażliwe. Po prostu powiedz mu o tym. U niektórych pań biust jest wtedy tak bolesny, że pozycje, w których ona leży na brzuchu, w ogóle nie wchodzą w grę. W tych trudniejszych dniach możesz też spróbować kochać się w biustonoszu, jak w amerykańskich filmach.

W życiu kobiety są różne okresy, w których dotykanie piersi ma specyficzne znaczenie. Temat ciąży i karmienia jest na tyle obszerny, że poświęcę mu cały kolejny wpis. Również po operacjach, takich jak powiększanie lub zmniejszanie biustu, po wykonanym piercingu czy tatuażu, ale także po operacjach w chorobie nowotworowej, piersi mogą przez pewien czas być obolałe. Jeśli ból nie ustępuje, trzeba poradzić się lekarza.

Coś ekstra

Piersi same w sobie są tak atrakcyjne i zmienne, że w sumie nie potrzeba im jakiś szczególnych erotycznych gadżetów. Jeśli jednak macie ochotę na urozmaicenia, w seks-shopach znajdziecie różne ciekawe drobiazgi. Możesz zaskoczyć partnera/partnerkę, naklejając na sutki cekinowe serduszka w stylu gwiazd burleski. Są też specjalne biustonosze, które podnoszą biust, ale odsłaniają dużo więcej niż tradycyjna bielizna. Odrobina oliwki do masażu czy lubrykantu może zapewnić wam nowe doznania wzrokowe i dotykowe. Dla lubiących eksperymenty i ostrzejsze doznania są specjalne ssawki i zaciski na sutki, niektóre nawet wibrują. Każda para znajdzie coś dla siebie.

Panowie i panie, nie zapominajmy o piersiach. To nie jest tylko przystanek na drodze do stosunku, to ważna strefa erogenna i pole do kreatywnych, łóżkowych popisów. Oczywiście jeśli kobieta, która ma być ich adresatką tego sobie życzy. Nie każda z nas lubi dotykanie piersi, znam takie, dla których jest to wręcz nieznośne, niezależnie od fazy cyklu. Wtedy nie pozostaje nic innego jak podziwianie ich bez dotykania.

Opublikowane na portalu Mamadu